Przedłużanie włosów

Naturalny efekt długich włosów

Przedłużanie i zagęszczanie włosów to ogromna i bardzo popularna obecnie metamorfoza wyglądu kobiety. Jest zarazem bezinwazyjnym zabiegiem fryzjerskim, który jeśli jest poprawnie wykonany nie powoduje żadnych skutków ubocznych dla włosów naturalnych. Zabieg jest polecany w przypadku kobiet, które mają ochotę na zdecydowaną zmianę dotychczasowego wyglądu, ale także dla lekkiej poprawy jakości wyglądu włosów, zmiany koloru czy nawet struktury! Zabiegi wykonujemy na terenie północnego Mazowsza - Warszawa, Ciechanów, Płońsk, Mława, itd.

Umów się na wizytę
Przedłużanie włosów - co to jest?

Co to jest przedłużanie włosów?

Przedłużanie włosów to zabieg, który ma na celu bezinwazyjnie i bezboleśnie dodać fryzurze długości i objętości. Nasi specjaliści skupiają się na tym, aby efekt był jak najbardziej naturalny. Przebieg doczepiania włosów jest zależny od doboru metody.

Metody przedłużania włosów

Dobór metody zależy od wielu czynników, a finalny wybór należy omówić z ekspertem zajmującym się naturalnym zagęszczaniem włosów. Wypowie się on, która z metod będzie najlepiej odpowiadać danej osobie.
Po odbyciu wielu szkoleń i kongresów związanych z tematyką przedłużania włosów zdecydowaliśmy, że w naszym salonie skupimy się na dwóch według nas najbezpieczniejszych metodach dostępnych na rynku.

Przedłużanie włosów metodą keratynową
Metoda keratynowa (keratynowe przedłużanie włosów)
Przedłużanie włosów metodą kanapkową
Metoda kanapkowa (kanapkowe przedłużanie włosów)

Gatunki włosów

Zapoznaj się z naszą ofertą

Włosy dzielimy ze względu na strukturę i pochodzenie. Dzielimy je na struktury: prostą, falowaną, kręconą, podatną, lejącą lub porowata.
Najbardziej zbliżonymi do włosów Polek są włosy słowiańskie.
Na rynku występują także włosy rosyjskie, indyjskie, europejskie (azjatyckie), brazylijskie i inne.

Włosy słowiańskie

włosy sortowane, rozjaśniane lub farbowane.

Włosy dziewicze

Nie poddawane żadnym obróbkom chemicznym, niefarbowane, ścięte z jednej głowy.

Metody przedłużania włosów

Umów się na wizytę lub na konsultację online

Keratynowe przedłużanie włosów ( mini bondes )

Do łączenia włosów używana jest keratyna włoska, twarda. Jest ona naturalnym składnikiem łodygi włosa, który jest odpowiedzialny za połysk. Metoda polega na zgrzewaniu pasm włosów na ciepło za pomocą zgrzewarki w temperaturze 170-200 stopni Celsjusza. Pasma włosów doczepianych i naturalnych zgrzewane są za pomocą keratyny. Utworzone łączenia są bardzo małe i niemalże niewidoczne oraz niewyczuwalne. Może być z powodzeniem stosowana na zniszczone oraz kruche włosy. Zdejmuje się ją bez używania acetonu.

Kanapkowe przedłużanie włosów

Metoda ta polega na doklejaniu pasm włosów znajdujących się na kilkucentymetrowej specjalnej taśmie do włosów naturalnych. Taśmy mają rozmiar standardowy lub mini.
Jest ona bardzo lekka, a rozłożenie włosów na całej szerokości tej taśmy powoduje że metoda nie obciąża włosów i zapewnia stuprocentową wygodę w noszeniu. Przedłużone pasma tworzą wachlarz na głowie – dają efekt nawet bardzo dużej objętości przy niewielkiej ilości pasm.

Peruki

Najnowszym trendem w dziedzinie włosów przedłużanych są peruki. Pozwalają one w zupełnie bezinwazyjny sposób zmienić swój wygląd w ciągu zaledwie kilku minut. Włosy wszywane są w mikrosiateczkę imitującą skórę. Efekt jest niesamowicie naturalny i może być bardzo spektakularny.

Umów się na wizytę online!

Umów się na wizytę lub na konsultację online

Nasz salon stacjonarny mieści się w Ciechanowie, gdzie na co dzień przyjmujemy nasze Klientki. Jesteśmy również dostępni w Warszawie – prosimy o kontakt telefoniczny w celu ustalenia terminu. Dodatkowo oferujemy dojazd do naszych klientek w promieniu 100 km od miasta Ciechanów.

Przedłużanie włosów - ile pasemek?

Profesjonalne przedłużanie włosów : ile pasemek?

W odpowiedzi na oczekiwany efekt klienta proponowana jest odpowiednia ilość i długość włosów.
Poniżej zdjęcie obrazujące długość włosów doczepionych.

W zależności od metody, trzeba doczepić od kilku pasm „kanapek” do kilkuset pasemek na keratynie. Wpływ na ich ilość ma naturalna gęstość włosów i oczekiwany efekt przedłużenia i/lub zagęszczenia. Przeciętnie zakłada się:

  • dla zagęszczenia 10 kanapek lub 50 gramów/pasm włosów
  • dla przedłużenia od 20 kanapek lub 100 gramów/pasm włosów

Włosy zwykle przedłuża się od długości 15 cm.

Czy przedłużanie włosów jest bezpieczne?

Warunkiem powodzenia i bezpieczeństwa w przedłużaniu włosów, jest właściwy dobór metody, ilości i jakości włosów. Bardzo ważne jest, aby włosy nie zostały zbytnio obciążone. Ważne jest również, aby metoda nie była dla nich zbyt inwazyjna, a jakość włosów nie narażała naszych naturalnych włosów na uszkodzenia mechaniczne.

Korekta przedłużania włosów

W przypadku każdej z metod czas korekty jest inny. Należy pilnować, aby odrost nie obciążał włosów, nie okręcał się wokół własnej osi, aby pomiędzy łączeniem a odrostem włosy nie plątały się. Sugerowanym czasem korekty dla metody keratynowej jest 2-4 miesiące (dla cienkich włosów krótszy czas, dla grubszych dłuższy). Dla metody kanapkowej jest to 1,5-2 miesiące

Jak należy dbać o włosy? Pielęgnacja włosów.

Jeśli chodzi o pielęgnację, to odpowiednich wskazówek powinien udzielić stylista przedłużania włosów, ponieważ to właśnie on powinien znać specyfikę włosów doczepionych (ich rodzaj i jakość) oraz charakterystykę użytej metody. Prawda jest taka, że im lepszej jakości włosów użyjemy, tym mniej zaangażowania będą one wymagać. Niemniej jednak do rad uniwersalnych należy zaliczyć:

  • Dokładnie rozczesuj włosy na całej długości specjalną szczotką z włosia dzika, zaczynając od końców, aż do nasady włosów. Rozczesywać włosy należy co najmniej 2 razy dziennie, a także PRZED myciem włosów.
  • Zawsze śpij w luźnym kucyku przy karku lub warkoczu, dzięki temu unikniesz plątania włosów i nadwyrężania łączeń podczas snu.
  • Delikatnie masuj włosy podczas ich mycia, myj je zgodnie z kierunkiem łuski, czyli do dołu, nie omijaj łączeń, wycieraj włosy po każdym umyciu.
  • Używaj naturalnych kosmetyków, które pielęgnują włosy, a nie nadają im sztuczny blask.
  • Odżywkę nakładaj zawsze poniżej łączeń.
  • Kosmetykiem obowiązkowym jest jedwab do włosów – sprawi, że włosy będą bardziej błyszczące i miękkie. Nakładaj go na końce. A także spray termoochronny, maska raz w tygodniu.
  • Włosów przedłużonych nie powinno się tapirować. Takim zabiegiem można nadwyrężyć łączenia oraz skołtunić włosy między łączeniem a skórą głowy.

Czy zabieg przedłużania włosów niszczy włosy?

Każda ingerencja we włosy ma na nie wpływ. Otóż przeciętny człowiek gubi każdego dnia około 100 włosów. Wraz z chwilą przedłużenia, a więc doczepiania „nowych” włosów, zjawisko to podlega praktycznie eliminacji, a to za sprawą omówionego już powyżej łączenia. W momencie, w którym sztuczne włosy zostaną odczepione, natychmiast wypadają „stare” pasma, które normalnie wypadłyby w ilości około 100 sztuk każdego dnia. Niemniej, jednak jeśli metoda/ilość/grubość/długość pasm zostanie dobrana, istnieje ryzyko nadwyrężenia cebulek, co może prowadzić do utraty włosów naturalnych. Innym czynnikiem, leżącym po stronie użytkownika, są mechaniczne uszkodzenia, czyli nieodpowiednia pielęgnacja, przenoszenie terminu korekty itp.
Poniekąd więc prawdą jest, że doczepianie pasm przyczynia się do wypadania włosów, jednak jest to zjawisko jednorazowe i w żadnym wypadku nie ma ono wpływu na kondycję i zdrowie twoich naturalnych włosów.

Jeśli jesteś zainteresowana przedłużaniem bardzo krótkich włosów skontaktuj się z nami.

Czy łączenia są widoczne?

To, czy łączenie będą widoczne, uzależnione jest od tego, jaką technika pasma zostały dopięte i od rodzaju dobranych włosów oraz ich ilości. Włosy doczepiane naturalne, można farbować, aby zupełnie zniwelować różnicę kolorystyczną.

Przedłużanie włosów cena

W zależności od zaplanowanej długości włosów, zastosowanej metody oraz jakości i rodzaju wybranych włosów należy liczyć się z wydatkiem od 500 do nawet 5000 zł. Zabieg trwa zwykle 2-4 godziny.

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami